Lokality

Malý výtokOblast:
Moravský kras - severní číst

Jeskyně:
Malý výtok

Historie:
Práce na této lokalitě byly obnoveny v červenci 2006. Podmínky pro potápění byly velmi příznivé, viditelnost se pohybovala kolem 5 až 7 metrů. Během tří ponorů byla jeskyně celá proplavána a natažena nová značená vodící šňůra. Pak provedeno podrobné mapování polygonu a kreslení celého profilu jeskyně.

Přístup:
Zhruba 5 metrů od asfaltové silnice procházející Pustým žlebem směrem k Punkevním jeskyním. Vývěr pod skálou Americká.

Stav šňůr:
V létě 2006 byla natažena nová značená vodící šňůra. Vodící šňůra je značena každých 5 m uzlíkem a na každém 10. metru je šipka směřující po proudu ven z jeskyně.

Používaná výstroj:
2x10 l se vzduchem

Kontakt:
Radek Husák

Popis:
Sifon Malého výtoku je aktivním tokem Stovky. K ponoru dochází v malé štole střílené prof. Absolonem, přibližně 40 m od odbočky z odvodňovací štoly Punkvy. Ze začátku jeskyně jen pozvolna klesá ve velmi nízkém profilu, po cca 10 m se profil otevírá do chodby o šířce 1,5-3 m a výšce 1-6 m. Hloubka osciluje mezi třemi až šesti metry až do vzdálenosti 60 m od ponoru, pak kolmou studnou sifon klesá do hloubky 20 m a na dalších 80 metrech pak ve třech úrovních znovu stoupá až k vývěru na povrch. Ve vzdálenosti 40 m od vývěru na povrch sifon Malého výtoku podtéká odvodňovací štolu Punkvy. Celková délka Malého výtoku je 147 metrů v přímém směru. Mapa je součástí mapy Stovky.

Přílohy:

KLUB | ČLENOVÉ | LOKALITY | AKCE | KONTAKT
Copyright Labyrint 2021, Design / Webmaster - Jan Bulíř
Administrace webu